همواره به روز باشید

ورود به فروشگاه

دم آوری قهوه با موکاپات


دم آوری قهوه با ابزار موکاپات

موکاپات چگونه کار می کند؟

دم آوری قهوه با موکاپات در اصل  بر پایه فشار بخار آب ایجاد شده بر اثر حرارت چه به صورت گازی چه برقی کار می کند. بدین صورت که بخار آب از مخزن آب  به سمت سبد قهوه حرکت می کند و پس از ترکیب آب و قهوه ، قهوه عصاره گیری شده از یک دریچه قیفی شکل به سمت محفظه فوقانی حرکت می کند و این عمل تا گذر تمامی آب از قهوه ادامه می یابد و  بدین ترتیب اسپرسو دم آوری شده قابل سرو می باشد.

اجزای موکاپات

این وسیله از محفظه زیرین (که خود شامل مخزن آب و دریچه تخلیه فشار است)  و محفظه میانی ( که محل قرار گیری قهوه آسیاب شده می باشد) و محفظه فوقانی (که محل پر شدن اسپرسو عصاره گیری شده است) تشکیل شده است. البته دو مسیر کانال مانند نیز برای ارتباط محفظه ها برای عبور بخار آب از محفظه زیرین و اسپرسو تازه عصاره گیری شده از محفظه میانی نیز به کار برده شده است.

طرز تهیه قهوه با موکاپات

*در ابتدا باید قهوه خود را با درجه صحیح آسیاب کنیم

*سپس مخزن آب را تا زیر سوپاپ تخلیه پر میکنیم

*سبد قهوه را نیز از قهوه آسیاب شده پر می نماییم، روی سطح قهوه را صاف میکنیم اما نباید پودر قهوه را زیاد فشرده و به اصطلاح تمپ (tamp)نمود.

*بعد از سر هم کردن موکاپات آن را روی شعله مستقیم قرار می دهیم. مقدار شعله اجاق گاز رابطه مستقیم با دم آوری استاندارد دارد پس مهم است که شعله تقریبا در کمترین مقدار خود قرار گیرد.

*بعد از قرار گرفتن موکاپات بروی شعله مستقیم بعد از حدود  ۴ الی ۵ دقیقه

*عصاره گیری آغاز و پس از پر شدن تمامی محفظه فوقانی پایان می یابد و آماده سرو شدن می شود.

راهنمای خرید موکاپات

در اصل بسته به تعداد نفرات باید موکاپات خود را تهیه نمایید. اگر به عنوان مثال تنها هستید موکاپات تک نفره را انتخاب کنید به این دلیل که هربار با  قهوه آسیاب شده کمی میتوانید نوشیدنی خود را میل کنید اما اگر چند نفر باشید به صرفه است که موکاپات دو یا سه نفره و یا حتی بیشتر را انتخاب و با یک بار دم آوری در مدت زمان کمتری تعداد بیشتری نوشیدنی را فراهم نمایید.

دم آوری قهوه با موکاپات


شما در این ویدئو با قطعات مختلف، نحوه صحیح استفاده و نظافت موکاپات آشنا خواهید شد، و به اهمیت تاثیر عملکرد صحیح در دم آوری یک فنجان قهوه استاندارد پی میبرید.
از این ابزار می توانید در منزل، محل کار، سفر به راحتی استفاده کنید.

0 دیدگاه “دم آوری قهوه با موکاپات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *