همواره به روز باشید

ورود به فروشگاه

قهوه گوآتمالا: قهوه‌ای محبوب با طعمی بی‌نظیر


شاید برای شما کمتر پیش آمده باشد نام قهوه گوآتمالا را شنیده باشید یا به تنهایی آن را امتحان کرده باشید. قهوه گوآتمالا به دلیل طعم ملایمی که دارد، اغلب در اسپرسو بِلِندها مورد استفاده قرار می‌گیرد تا یک قهوه اسپرسوی مطلوب به دست آید. در این مقاله با کافه رییس همراه باشید تا در مورد قهوه گوآتمالا بیشتر بدانید.


تاریخچه قهوه گوآتمالا

قهوه، سوخت اصلی اقتصاد گوآتمالا به شمار می‌رود. صنعت قهوه در گواتمالا بسیار بزرگ است و دسترسی یک سازمان به تمام مزارع موجود در این کشور دشوار است، هرچند هدف نهایی آن‌ها این است که تمام مزارع این کشور زیر نظر یک سازمان واحد باشند. امروزه بیش از ۱۲۵هزار تولید کننده قهوه در گوآتمالا فعالیت دارند که توانسته‌اند، قهوه گوآتمالا را به تمام مناطق دنیا صادر کنند. حدود ۲۷۰هزار هکتار از زمین‌های گوآتمالا به کشت قهوه اختصاص داده شده است. اغلب دانه‌هایی که در گوآتمالا کشت می‌شود، قهوه عربیکا هستند که اغلب با روش فرآوری خیس (washed) آماده می‌شود. صادرات قهوه چیزی در حدود ۴۰% کل درآمد صادرات کشاورزی این کشور را تشکیل می‌دهد.

گوآتمالا به عنوان یکی از مراکز اصلی تولید و پرورش قهوه در دنیا شهرت دارد؛ هر چند، گذار از این مسیر و دست یافتن به این شهرت برای گوآتمالا چندان ساده نبوده است. قهوه در اواسط دهه ۱۷۰۰ به عنوان گیاهی زینتی به گواتمالا آورده شد. با این وجود، تولید قهوه تا دهه ۱۸۶۰ بطور واقعی شروع به رشد نکرد، هنگامی که محصولات مصنوعی جایگزین صنعت رنگ‌آمیزی طبیعی کشور شد. در این زمان برای نجات اقتصاد گوآتمالا، نیاز به یک صنعت جدید احساس می‌شد. بدین ترتیب دولت، توسعه مزارع قهوه را تشویق کرد و قهوه به سرعت تبدیل به بزرگترین صادرات کشور شد. در واقع، تا سال ۲۰۱۱، گواتمالا یکی از پنج کشور بزرگ تولیدکننده قهوه بود که پس از آن هندوراس از گوآتمالا پیشی گرفت.

در سال ۱۹۶۰، تولیدکنندگان قهوه، اتحادیه خود را تشکیل دادند که رسماً با عنوان Anacafé شناخته شد. جنگ داخلی گوآتمالا که درسال‌های ۱۹۶۰ تا ۱۹۹۶ در این کشور جریان داشت، افراد بی‌شماری را بی‌سرو سامان کرد، اقتصاد این کشور را به تحلیل برد، فقر را تشدید نمود و بی‌ثباتی اجتماعی و سیاسی را در این کشور رواج داد. در اوایل قرن بیستم بود که تولید و پرورش قهوه به عنوان یکی از پایه‌های اقتصاد این کشور تثبیت شد و باعث جابجایی پرورش آواکادو از بسیاری از مناطق این کشور شد.

از آغاز دهه ۱۹۹۰، “Anacafé”، تلاش‌های بی‌شماری را در زمینه شناسایی مناطق اصلی تولید و پرورش قهوه در این کشور داشت. ویژگی مشترک تمام این مناطق، اقلیم، خاک و شرایط آب و هوایی برای کشت این محصول بود. گوآتمالا در پرورش قهوه از موهبتی خدادادی برخوردار است. شرایط اقلیمی گوآتمالا یکی از متنوع ترین شرایط برای تولید قهوه است. در این کشور هفت منطقه اصلی برای پرورش قهوه وجود دارد که هر یک ویژگی‌ها و شرایط آب و هوایی خاص خود را نیز دارند: آنتیگوآ، هوهوتننگو، و آتیتلان از محبوب‌ترین این مناطق است.

قهوه آننتیگوآ در دامنه کوه‌های آتشفشانی رشد می‌کند که از نورخورشید زیاد و بارش کمی بهره‌مند هستند. منطقه هوهوتننگو، قهوه ای با طعم پیچیده همراه با رایحه میوه‌ای تولید می کند. قهوه پرورش یافته در منطقه آتیتلان نیز در خاک آتشفشانی رشد می کند. این منطقه در اطراف دریاچه آتیتلان واقع شده که از آب آن در فرآوری خیس قهوه استفاده می شود. معمولا خاک این منطقه چنان حاصلخیز است که از هیچ‌گونه کود شیمیایی در پرورش قهوه استفاده نمی‌شود و قهوه این منطقه اغلب به طعم کمی اسیدیتی، و رایحه‌ای آجیلی و شکلاتی شهرت دارد.

مناطق دیگر این کشور عبارتند از فلات فرایجان، که در اطراف شهر گوآتمالا واقع شده است؛ جنگل‌های بارانی کولان، که جنگل‌هایی مرطوب و نیمه حاره‌ای در شمال این کشور هستند؛ سان مارکوس که گرم‌ترین و مرطوب‌ترین منطقه است؛ و اورینته که منطقه‌ای خشک و آتشفشانی است.

محبوب‌ترین روش فرآوری قهوه در گوآتمالا چیست؟

گوآتمالا کشوری با اقلیم مرطوب و باران فراوان است. در نتیجه وجود منابع آب فراوان در این کشور، فرآوری شسته شده یا خیس قهوه، معمول است. سطح رطوب بالا معمولا باعث خراب شدن فرایند طبیعی یا خشک پرورش دانه‌های قهوه می‌گردد، بنابراین قهوه گوآتمالایی طبیعی به ندرت یافت می‌شود. اغلب هم کشاورزان و هم مصرف‌کنندگان فرآوری خیس قهوه را ترجیح می‌دهند، چرا که این روش پایدارتر از فرآوری طبیعی است و ترشی طبیعی قهوه را برجسته می‌سازد.

قهوه گوآتمالا چه طعمی دارد؟

قهوه گوآتمالا به شیرین بودن و غلظت زیاد و رایحه شکلاتی شهرت دارد. بسیاری از دانه‌های قهوه این کشور، ترکیبی از طعم تلخ کاکائو یا شیرین شکلاتی شیری را به همراه رایحه‌ای از آجیل و تافی دارند. دانه‌های قهوه‌ای که در ارتفاعات گوآتمالا رشد می‌کنند، اسیدیتی کمتری داشته و طعم انواع توت، تمشک یا سیب سبز را نیز در خود دارند که به وضوح قابل تشخیص است. قهوه گوآتمالا، در واقع نمونه اصلی قهوه آمریکای مرکزی است.

قهوه گوآتمالای کافه رییس به عنوان قهوه‌ای مرغوب از آمریکای مرکزی، با طعمی مرکب از آجیلی شکلاتی محبوب بسیاری از دوستداران قهوه است.

0 دیدگاه “قهوه گوآتمالا: قهوه‌ای محبوب با طعمی بی‌نظیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *