همواره به روز باشید

ورود به فروشگاه

راهنمای کامل دم کردن قهوه


راهنمای کامل دم کردن قهوه

طریقه ی دم کردن قهوه

در این مقاله، کافه رئیس قصد دارد شمارا با طریقه ی دم کردن قهوه آشنا کنذ.

شاید این سوال برای خیلی از شما وجود داشته باشد که نحوه ی درست کردن قهوه چگونه است و یا چگونه در منزل قهوه ای استاندارد و حرفه ای درست کنید . در این مقاله به طور کامل موارد فوق مورد بررسی قرار می گیرند.

ابزار دم آوری قهوه

پیش از هر چیز، باید اطمینان داشته باشید که آسیاب، فیلتر قهوه و حتی دستگاه قهوه‌ساز شما بعد از هر مرتبه استفاده کامل تمیز شده باشد، پس از هر بار دم کردن قهوه، دستگاه قهوه‌ساز خود را با آب گرم شسته و با حوله آب‌گیر مناسب خشک کنید. دقت داشته باشید که هیچ ذره ای از قهوه باقی نمانده باشد زیرا روی طعم قهوه‌هایی که در نوبت‌های بعدی دم‌آوری می‌شوند تاثیر منفی خواهد داشت، برای مثال ممکن است قهوه شما در دفعات بعد تلخ شود.

دانه قهوه

قطعا برای دم کردن یک فنجان قهوه خوب، باید مرغوب‌ترین دانه‌های قهوه را انتخاب کنید. کیفیت و عطر و طعم یک فنجان از این نوشیدنی لذت‌بخش، فقط به روش دم کردن قهوه بستگی ندارد، بلکه به نوع قهوه‌ای که انتخاب کرده‌اید نیز وابسته است و حتی نحوه رست کردن قهوه نیز تعیین کننده است. بطور کلی در مورد دانه‌ قهوه چند عامل تعیین کننده وجود دارد:

کشور یا منطقه تولید قهوه

نوع و گونه قهوه: عربیکا(ارابیکا)، روبوستا، بلند (ترکیبی)

نحوه رست کردن قهوه

آسیاب قهوه

بخاطر داشته باشید، هنگامی که انتخاب‌های مختلفی وجود دارد، هیچ درست و غلطی مطرح نیست. به عنوان مثال، ممکن است با یک قهوه مدیوم رست، اسپرسو دم کنید یا همان قهوه را با درجه متفاوتی از آسیاب به روش فیلتر دم کنید؛ بنابراین، می‌توانید انواع ترکیب‌ها را امتحان نموده و از دم کردن قهوه های متفاوت لذت ببرید.

راهنمای کامل دم کردن قهوه

تازه بودن دانه قهوه

هنگام خرید دانه‌های قهوه، دقت کنید قهوه‌ای که به تازگی رست شده است را خریداری و به روش صحیح نگه‌داری کنید. هیچگاه از قهوه آسیابی که یکبار دم‌آوری شده، مجددا استفاده نکنید، چون در هنگام عصاره‌گیری طعم قهوه استخراج می‌شود و فقط تلخی آن باقی می‌ماند.

جالب است بدانید، تفاله قهوه کاربرد‌های متعددی دارد، مثلا بعضی مواقع به عنوان کود برای حاصلخیز کردن گیاهان استفاده می‌شود و بعضی افراد به عنوان بوگیر در یخچال یا فریزر نگه‌داری می‌کنند. بنابراین می‌توانید در مورد کاربردهای تفاله قهوه جستجو کنید و از آنها در موارد مختلف استفاده کنید، اما دم کردن دوباره این تفاله را فراموش کنید!

آسیاب چه تاثیری در دم آوری قهوه دارد؟

بهتر است همیشه قهوه را بصورت دانه تهیه کنید و برای حفظ عطر و تازگی قهوه در هنگام مصرف، به اندازه مورد نیاز آسیاب کنید. استفاده از آسیاب مخصوص قهوه بسیار خوب است و توصیه می‌شود، چون دانه‌ها را بطور یکسان و یک دست آسیاب می‌کند. انواع دیگری از آسیاب که در منازل یافت می‌شوند برای آسیاب کردن قهوه مناسب نیستند و دانه‌های قهوه را کاملا بطور ناهمگون (ترکیبی از بسیار ریز و بسیار درشت) آسیاب می‌کنند. حتی ممکن است خودتان پس از آسیاب قهوه، از این ناهمگونی متعجب شوید.

در اینجا باید اشاره کنیم که هنگام استفاده از هر دستگاهی، حتما دفترچه راهنمای آن را مطالعه و به توصیه‌های سازنده عمل کنید، خصوصا در مورد آسیاب برقی که باید به موارد و نکات ایمنی هم دقت شود.

سایز یا درجه قهوه آسیاب شده تاثیر بسیار مهمی در طعم نوشیدنی نهایی دارد. ریز بودن آسیاب قهوه باعث عصاره‌گیری بیش از حد و تلخ شدن بیش از حد قهوه می‌شود و بالعکس، اگر قهوه شما در سایز درشت آسیاب شده باشد، نوشیدنی نهایی شما به دلیل عصاره‌گیری کم بی‌مزه می‌شود.

در صورت تمایل می‌توانید هنگام سفارش قهوه به کافه رئیس، نوع دستگاهی که با آن دم‌آوری می‌کنید را انتخاب و مشخص نمایید تا آسیاب قهوه شما به بهترین شکل انجام شود.

 تاثیر آب در دم آوری قهوه

آبی که برای دم کردن قهوه استفاده می‌کنید در کیفت نوشیدنی شما تاثیر مستقیم و مهمی دارد. اصولا استفاده از آب معدنی و یا آب تصفیه شده پیشنهاد می‌شود، چون آب تصفیه نشده عطر و طعم نامناسبی دارد. در ضمن، هیچگاه از آب مقطر استفاده نکنید چون توانایی عصاره‌گیری ندارد.

نسبت آب و قهوه

بهترین نسبت که به آن نسبت طلایی نیز گفته می‌شود، این است که به ازای یک قاشق غذاخوری قهوه معادل هشت گرم،  ۱۲۰ سی سی آب بریزید. بعضی ابزار آلات دم‌آوری قهوه، راهنمایی استفاده دارند که می‌توانید از آن نیز استفاده کنید.

توجه داشته باشید که مقداری از آب در هنگام دم کردن قهوه تبخیر می‌شود.

دمای آب  در دم آوری قهوه

ایمنی مهم‌ترین بخش دم کردن قهوه است. هرچند، لازم است هنگامی که با حرارت و نوشیدنی‌های داغ سر و کار دارید چه در هنگام آماده‌سازی چه سرو و چه نوشیدن تمام اصول ایمنی را رعایت کنید. برای بهترین عصاره‌گیری، دمای آب باید بین ۹۲ تا ۹۶ درجه سانتیگراد باشد؛ آب با دمای پایین‌تر باعث عصاره‌گیری کمتر و بی‌مزه شدن قهوه و بالعکس با دمای بیشتر باعث بیش از حد عصاره‌گیری کردن و از دست رفتن کیفیت و طعم قهوه می‌شود. اگر بدون دماسنج این کار را انجام می‌دهید، صبر کنید تا آب از جوش بیفتد یعنی شعله را خاموش کرده و یک دقیقه بعد از آن، آب را روی قهوه آسیاب شده بریزید.

 معمولا قهوه بعد از سرو، سریعا سرد می‌شود ولی بستگی به دمای ظرفی که در آن سرو می‌کنید نیز دارد، همچنین بعضی از افراد به نوشیدنی خود شیر یا خامه اضافه می‌کنند که آن نیز باعث سرد شدن می‌شود. طبیعی است که افراد در نوشیدن قهوه نیز مانند بسیاری از مسائل دیگر، سلیقه خاص خود را داشته باشند. به هر حال، دلایل بسیاری وجود دارد که قهوه باید سریعا بعد از دم آوری سرو شود و دمای آن در هنگام سرو باید حدود هشتاد درجه سانتیگراد باشد، البته شما باید اجازه دهید نوشیدنی‌تان به دمای دلخواه برسد. تحقیقات نشان می‌دهد که اکثر افرادی که قهوه می‌نوشند تمایل دارند دمای نوشیدنی‌شان حدود ۶۰ درجه سانتیگراد یا پایین‌تر باشد.

زمان دم‌آوری قهوه

مدت زمانی که آب با قهوه آسیاب شده در تماس است، عامل دیگری است که در طعم قهوه تاثیر‌گذار است. در قهوه‌های فیلتر کافی‌، زمان تماس حدودا ۵ دقیقه است، اگر از فرنچ پرس استفاده می‌کنید، این زمان بین ۲ الی ۴ دقیقه است و در مورد دم کردن قهوه اسپرسو این زمان به حدود ۲۰ الی ۳۰ ثانیه می‌رسد، حداقل زمان تهیه کلد برو (یا قهوه دمی سرد) نیز ۱۲ ساعت است. اگر شما از طعم قهوه خود راضی نیستید احتمالا دو دلیل عمده دارد، عصاره‌گیری بیش از حد انجام شده، یعنی زمان تماس آب و قهوه زیاد بوده و یا عصاره‌گیری کمتر از حد استاندارد طول کشیده است. این زمان را باید آنقدر تجربه کنید تا به یک تعادل صحیح در طعم قهوه برسید.

از قهوه خود لذت ببرید

قهوه‌ای که تهیه کرده‌اید کم کم طعم مناسب خود را از دست می‌دهد، پس به همان اندازه که می‌خواهید بنوشید یا سرو نمایید قهوه دم کنید.

همچنین می‌توانید قهوه خود را داخل فلاسک یا ظروفی که نوشیدنی را گرم نگه می‌دارند بریزید تا طی چند ساعت بعد بنوشید. اصلا نگران نباشید چون نوشیدنی قهوه‌ای که کمی مانده باشد خطر ناک نیست، فقط کیفیت مناسبی ندارد. سعی کنید از قهوه خود لذت ببرید و به عطر و طعم آن در هر جرعه توجه کنید. زیرا افراد بسیاری زحمت کشیده‌اند تا این نوشیدنی در فنجان شما باشد.

امیدواریم از این مقاله کافه رئیس نکات خوبی آموخته باشید، رعایت همین نکات ساده اما اصولی در دم کردن قهوه کمک می‌کند تا قهوه دلپذیرتری داشته باشید و از نوشیدنی قهوه خود بیشترین لذت را ببرید.

0 دیدگاه “راهنمای کامل دم کردن قهوه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *