همواره به روز باشید

ورود به فروشگاه

هر آنچه برای خرید یک دستگاه قهوه ساز باید بدانیم


خرید قهوه ساز و اسپرسو ساز| هر آنچه براي خريد يك دستگاه قهوه ساز بايد بدانيم

راهنمای خرید قهوه ساز و اسپرسو ساز

انچه در این نوشتار مورد بررسی قرار میگیرد.

در این نوشتار راهنمای خرید قهوه ساز و اسپرسو ساز در وبلاگ کافه رئیس مورد بررسی قرار می گیرد.  برای خیلی از ما تا زمانی که اولین فنجان قهوه را ننوشیده ایم،روز آغاز نمیشود.در خیلی از مواقع فرد ممکن است ترجیح دهد قهوه صبحگاهی خود را در منزل بنوشدمثلاً چون لباس راحتی بر تن دارد،در صف نمی ایستد،همان دانه ای که دوست دارد را دم میکند و به همان مقدار که می خواهد شیر،شکر یا خامه به نوشیدنی خود اضافه میکند و در نهایت آنرا در ماگ خود می نوشد.

عملکرد دستگاه قهوه ساز

اصول اولیه دستگاه های قهوه ساز تقریباً یکسان است،به نحوی که آب و قهوه آسیاب شده با هم در تماسنداما با اینکه این رویه ساده به نظر میرسد،اما قهوه سازهای مختلف نتایج متفاوتی در دم آوری خواهند داشت.دمای آب بر عطر و طعم قهوه استخراج شده تأثیر دارد و همچنین مدت زمان تماس آب و قهوه نیز بر قدرت و غلطت نوشیدنی نهایی،اثرمیگذارد. قهوه سازها با عملکردهای متفاوتی عرضه و ارائه میشوند،از pour over های غیر برقی تا فیلتر کافی های برقی و از دستگاه های کپسولی تا اسپرسو ماشین ها با قیمت های متفاوت.

  1. پور اور های غیر برقی  (pour over)  
  2. فیلتر کافی های برقی
  3. دستگاههای کپسولی
  4. اسپرسوماشین ها

در انتخاب قهوه ساز و یا اسپرسو ساز به چه نکاتی توجه کنیم؟

نکات مهم و اصولی زیادی  برای  خرید یک دستگاه قهوه سازوجود دارند که از مهمترین آنها میتوان به امکانات دستگاه ،نوع قهوه دم آوری شده و قیمت اشاره کرد.

۱. امکانات دستگاه قهوه ساز:

یک دستگاه قهوه ساز برقی قابل برنامه ریزی می تواند به محض اینکه بیدار می شوید قهوه شما را آماده کند.دستگاه های دیگری که نیمه اتوماتیک  نام دارند نیز هستند که کار کردن با آنها کمی دقت بیشتری لازم دارد که برای آماده سازی قهوه نیاز به فشردن دکمه های بیشتری است. اما میزان دقت در استفاده از ابزارهایی مانند فرنچ پرس  یا قهوه سازها یا اسپرسوساز های رو گازی بسیار بیشتر است  تا بتوانید یک فنجان قهوه ایده آل دم آوری نمایید.

۲. نوع قهوه دم آوری شده

اصولاً دستگاه های قهوه دمی(فیلتر کافی) و دستگاه اسپرسو از هم مجزا هستنداما دستگاه های ترکیبی hybrid توانایی دم آوری هردو نوع نوشیدنی را دارند.داشتن چنین دستگاهی فضای کمتری میگیرد و همچنین با خرید این دستگاه هزینه کمتری نسبت به خرید دودستگاه مجزا پرداخت کرده اید،ولی اگر به دنبال اسپرسو و یا فیلتر کافی  با کیفیت بالا هستید شاید این نوع دستگاه برایتان کارآمد نباشد.

۳. حجم دم آوری شده:

از یک شات اسپرسو تا یک فنجان و حتی تا حجم زیادی از قهوه برای خانواده همه بستگی به نظر و نیاز شما دارد که چه دستگاه قهوه سازی انتخاب نمایید تا حجم دلخواهتان را دم آوری کند.دستگاه هایی که به اصطلاح یک فنجان دم آوری می کنندعملاً برای افرادی مناسب هستند که تنها زندگی می کنند و یا افرادی که در یک خانه در ساعات مختلف بیدار می شوند.اما دستگاه هایی که قهوه را در حجم زیادی دم آوری می کنند مناسب افرادی هستند که خیلی قهوه دوست هستند و یا خانواده ای هستندکه همگی در کنار هم همراه با صبحانه قهوه می نوشند.

۴. بهترین زمان مناسب برای استفاده از قهوه ساز:

اگر دائماً در طول روز و در فصله زمانی نامشخص قهوه میل می کنید،می توانید از دستگاه هایی استفاده کنید که قهوه آماده شده رادر یک دمای ثابت برای مدتی مشخص نگه می دارند.

۵. حجم دستگاه:

لزوماً حجم و اندازه دستگاه ممکن است تأثیری در کیفیت قهوه دم آوری شده نداشته باشد پس فضای در دسترس خود را بررسی کنید تا در نهایت بعد از قرار دادن دستگاه در محل مشخص و مناسب،امکان قرار دادن ابزار مناسب مانند بسته قهوه،ماگ و غیره را در کنار آن داشته باشید.

۶. قیمت دستگاه های قهوه ساز و اسپرسو ساز:

قیمت دستگاه های قهوه ساز و اسپرسو ساز بستگی به برند،کارکرد، عملکرد،ظرفیت و حجم آن دارد.

۷. امکانات دیگر دستگاه های قهوه ساز:

در ماشین های ابتدایی امکانات ویژه ای وجود ندارند اما دستگاه های پیچیده و پیشرفته تر،قابلیت تنظیم دمای آب،قدرت عصاره گیری،حجم دم آوری و غیره را دارند.حتی دستگاه های کپسولی نیز گاهی اوقات امکان درست کردن چای و یا هات چاکلت را نیز  دارند، پس دستگاهای ساده به مراتب قیمت ارزانتری دارند. دستگاه های پیشرفته حتی این امکان را دارند که نوشیدنی را در زمانی مشخص دم آوری کرده،در دمایی خاص نگه دارند و حتی با هشداردهنده صوتی شما را از آماده شدن قهوه خود و یا  با چراغی از روشن بودن دستگاه مطلع سازند.در بعضی دیگر،حتی آسیاب قهوه و گرم کننده شیر نیز وجود دارد و در نهایت وقتی دستگاه نیاز به نظافت داشته باشد پیغام می دهد.

بهترین دستگاه قهوه ساز برای من کدام است؟

۱. دستگاه غیر برقی:

  • فرنچ پرس

  • موکاپات

  • pour over

دستگاه های ذکر شده فضای کمی اشغال می کنند به عنوان مثال در زمانی که به آنها نیاز نداریم حتی در کابینت نیز جا میشوند.برای دم کردن به کمک فرنچ پرس و pour over به آب داغ نیاز داریم،پس نیاز است که آب را جداگانه داغ کنیم و قاعدتاً به یک ابزار جانبی مانند کتل یا کتری برقی نیازمندیم و خوب است بدانیم دم آوری با ابزار ساده نیاز به وقت و توجه بیشتری دارد.

۲. دستگاه فیلتر کافی برقی:

این نوع دستگاه کارکرد آسانی داردو به شما اجازه می دهد دانه ی  دلخواه خود را انتخاب نموده خودتان آنرا آسیاب کنید و یا حتی آسیاب شده خریداری نمایید.می توانید از قهوه های بلند (blend) و یا دیکف (decaf) استفاده نمایید. این ابزار دارای یک دکمه خاموش/روشن است، که با روشن کردن آن آب داغ از سطح قهوه  ی آسیاب شده می گذرد.مدل های پیشرفته یز موجود می باشند که امکانات و تنظیماتی را در اختیار شما می گذارد که قهوه تان را همانگونه که می خواهید دم آوری کنید.

۳. دستگاه های کپسولی single serve machine:

کاربردی بسیار آسان دارند زیرا مصرف کننده درگیر قهوه و آسیاب آن نیست.فقط کپسول را داخل دستگاه قرار داده و با فشردن یک دکمه عصاره گیری صورت می گیرد.در مدل های پیشرفته تر تنطیم دما و مقدار عصاره گیری نیز امکان پذیر است.اما نکته قابل توجه این است که در این نوع دستگاه ها حتماً باید از کپسول متناسب با همان دستگاه استفاده کرد.

۴. دستگاه اسپرسو:

این نوع بازه گسترده ای از مدل ها را تحت پوشش قرار می دهد از دستگاه های ارزان روی گازی تا دستگاه های پیشرته و گرانقیمت.همانطور که از اسم این دستگاه مشخص است وظیفه آن ارائه یک اسپرسو خوب است پس دستگاهی را انتخاب کنید که متناسب با آشپزخانه و نحوه زندگی شما باشد.

تجهیزات و ابزار جانبی دستگاه های قهوه ساز:

از آنجایی که قهوه ساز ها ابزار جانبی به همراه ندارند بهتر است به چند نکته و مورد توجه کنید و آنها را تهیه کنید:

-پیمانه:

به شما کمک می کند میزان قهوه مورد نیازتان نسبت به تعدادفنجان مورد نظر را اندازه گیری نمایید.

-فیلتر کاغذی:

یکی از اجزای اصلی و مهم دم آوری می باشد.

-آسیاب دستی خانگی:

برای حفظ تازگی قهوه و داشتن طعمی بهتر لازم است.

در نهایت برای خرید قهوه ساز مورد نظر خود لازم است عوامل مختلفی را اعم از قیمت،نوع کاربری،کیفیت،اندازه را مورد توجه قرار دهید.تمامی موارد گفته شده می تواند با سلیقه ی شخصی افراد، محیط و سبک زندگی آنها تغییر پیدا کند.لازم به ذکر است که توجه و دقت در خرید و تحقیق مختصر می تواند در طعم و کیفیت نهایی فنجان قهوه ی شما تاثیر مستقیم داشته باشد.ما در مجموعه رییس می کوشیم تا با در اختیار قرار دادن جزییات کاملی از محصولات در وب سایت رییس بتوانید با توجه به نیازتان بهترین و مناسب ترین انتخاب را داشته باشید. به طور مثال می توانید برای دم کردن قهوه ی دمی در منزل از فرنچ پرس هریو، دم آوری اسپرسو از موکاپات بیالتی و همچنین آسیاب کردن دانه ی قهوه ی خود دقیقا قبل از دم آوری از آسیاب دستی ال بینز که همگی از معتبرترین و بهترین برندهای موجود در بازار می باشند استفاده نمایید که تمامی محصولات ذکر شده را می توانید در وب سایت ما به نشانی www.raeescoffee.com خریداری نمایید

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on reddit
Share on email
Share on telegram

0 دیدگاه “هر آنچه برای خرید یک دستگاه قهوه ساز باید بدانیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *