همواره به روز باشید

ورود به فروشگاه

هر آنچه باید در مورد آسیاب قهوه بدانید


هر آنچه درباره آسیاب قهوه باید بدانیم

آسیاب چگونه طعم نهایی قهوه را تغییر می‌دهد؟

آنچه در این نوشتار مورد برسی قرار میگیرد.

میزان آسیاب قهوه و شیوه‌ای که برای آن مد نظر دارید اولین قدم برای تأثیرگذاری بر عصاره گیری و طعم نهایی قهوه است. باور کنید یا نه حتی هنگامی که شما بالاترین کیفیت قهوه، درجه رست صحیح، آب خالص، فیلترهای پریمیوم و یک قهوه ساز عالی را تهیه کرده‌اید، یک تنظیم نادرست می‌تواند همه چیز را خراب کند. اما نگران نباشید با کافه رئیس همراه باشید تا در این مقاله در مورد یکی از مهمترین پارامترهای دم آوری و تاثیر آن بر روی طعم قهوه یعنی آسیاب قهوه صحبت کنیم.

آسیاب قهوه

آسیاب قهوه یعنی شکستن دانه‌هایِ قهوه رست شده برای استخراج عطر و روغن داخل دانه‌های قهوه. فرقی نمی‌کند قهوه را به چه شیوه‌ای دم کنید، قوانین خاصی وجود دارند که باید از آنها پیروی کنید:

۱. بهتر است این کار قبل از دم کردن انجام شود.

۲. درجه مناسبی را (به لحاظ ریز یا درشت بودن) انتخاب کنید.

۳. یک خردکن (آسیاب) با کیفیت بالا انتخاب و استفاده کنید.

۴- خردکن (آسیاب) قهوه خود را تمیز نگه دارید.

انواع درجه آسیاب دانه قهوه

در اینجا به انواع درجه آسیاب قهوه و ویژگی‌های آنها می‌پردازیم. برای درک صحیح درجه ریزی یا درشتی به این مثال توجه کنید:تصور کنید ظرفی حاوی تعدادی سنگ درشت و ظرفی دیگر حاوی شن ریز دارید، حال بر روی هر دو این ظرف‌ها یک سطل آب خالی می‌کنید، چه اتفاقی خواهد افتاد؟ واضح است که آب از بین سنگ‌ها سریع‌تر و از بین شن آرام‌تر حرکت می‌کند به اصطلاح آب تنبل است و برای عبور راه آسان‌تر را انتخاب می‌کند.رابطه ریزی و درشتی و آب هم دقیقا به همین منوال است درجه هرچه درشت‌تر باشد عصاره‌گیری سریع‌تر و هرچه ریز‌تر باشد فرایند عصاره‌گیری کند‌تر خواهد بود.سنجش سریع و یا کند بودن عصاره‌گیری قهوه با اندازه‌گیری زمان به راحتی قابل کنترل خواهد بود.برای تهیه اسپرسو زمان عصاره‌گیری چیزی بین ۲۵ الی ۳۰ ثانیه و برای تهیه انواع قهوه با استفاده ازسایر روش ها زمان عصاره‌گیری بین ۱ الی ۴ دقیقه می باشد.اگر زمان عصاره گیری کمتر یا بیشتر از موارد توضیح داده شده بود بدین معنی است که درجه باید تغییر کند.

انتخاب درجه مناسب

ریزی یا درشتی ایده‌آل قهوه شما عمدتاً بستگی به این دارد که قرار است قهوه را به چه شیوه‌ای دم کنید. به طور کلی اگر شما دانه‌ها را بسیار درشت آسیاب کنید قهوه نهایی شما پس از دم کردن طعم و رایحه ضعیفی خواهد داشت و بالعکس چنانچه دانه‌ها را خیلی ریز خرد کنید، طعم قهوه نهایی بیش از حد تلخ خواهد شد. بنابراین تغییرات کوچک در درجه می‌تواند به طرز چشمگیری بر طعم نهایی قهوه شما تأثیر بگذارد.بطور کلی درجه آسیاب به سه دسته کلی تقسیم می‌شود:

ریز( fine)

این سایز برای دم‌آوری اسپرسو مناسب است و برای درست کردن آن دستگاه‌هایی مانند دستگاه اسپرسو یا موکاپات (بیالتی) مورد نیاز است.

آسیاب قهوه - آسیاب درجه ریز

متوسط( medium)

این سایز برای دم‌آوری انواع فیلتر کافی‌ها مناسب بوده و برای درست کردن این نوع قهوه ها عمدتا یه یکی از دستگاه‌های قهوه ساز فیلتری dreepcoffee ، وی سیکستی  v60، کمکس     Chemexیا کالیتا kalita نیاز خواهید داشت.

آسیاب متوسط.هر آنچه در مورد آسیاب قهوه بدانید

درشت (coarse)

این سایز برای دم‌آوری قهوه‌ توسط ابزارهایی مانند (french press) فرنچ پرس و (Clever) کلور مناسب است.

آسیاب درشت .هر آنچه در مورد آسیاب قهوه بدانید

تاثیر درجه آسیاب بر طعم قهوه

بسیار مهم است که بدانید آسیاب درشت‌تر برای ابزارهایی استفاده می‌شود که زمان عصاره‌گیری طولانی‌تری دارند و آب و قهوه زمان بیشتری با هم در تماس هستند بنابراین برای جلوگیری از عصاره‌گیری بیش از حد لازم است آسیاب درشت‌تری را انتخاب کنید.انتخاب درجه آسیاب بطور یقین طعم نهایی قهوه شما را تحت تاثیر قرار می‌دهد، آسیاب درشت‌تر باعث عصاره‌گیری کمتر شده و به اصطلاح نوشیدنی شما را under extract می‌کند بدین معنی که ماندگاری طعم قهوه بیشتر اما ترشی یا اسیدیتی آن نامطلوب می‌گردد. برعکس هر چه درجه آسیابی که انتخاب می‌کنید ریزتر باشد عصاره‌گیری بیشتر یا  over extract خواهید داشت که باعث تلخی و خشکی بیش از حد قهوه نهایی می‌شود. اما به هرحال آسیاب دانه قهوه علاوه بر ترجیح شخصی به این بستگی دارد که قرار است قهوه را به چه شیوه‌ای دم کنید که در این مقاله به آن اشاره شد.در نهایت با به کار گرفتن نکات طلایی کافه رئیس در مورد قهوه و تمرین مداوم می‌توانید در دم کردن این نوشیدنی لذت‌بخش ماهرانه عمل کنید.همانطور که در این مقاله گفته شد آسیاب دانه قهوه درست قبل از دم آوری تاثیر بسزایی در عطر و طعم نوشیدنی دارد، شما نیز می توانید با خرید یک آسیاب دستی در منزل براحتی دانه قهوه خود را با درجه دلخواه برای انواع وسایل دم آوری در زمان مناسب آسیاب نمایید.

آسیاب دستی

0 دیدگاه “هر آنچه باید در مورد آسیاب قهوه بدانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *